Etapa și victoria pentru SCM Zalău

SCM Zalău are un început promițător de sezon, câștigând primele două meciuri din actuala ediție, cu toate că ambele au fost susținute în deplasare. După victoria din debut, 2 – 1 pe terenul celor de la CSM Olimpia Satu Mare, echipa condusă de Cristian Lupuț a câștigat și sâmbătă, cu scorul de 2 – 0 pe terenul celor de la  Olimpia 1921 Satu Mare. La pauză, zălăuanii au condus cu 1 – 0 prin reușita lui Răzvan Matiș, din minutul 7, iar în minutul 53, același Răzvan Matiș a majorat avantajul, stabilind și scorul final.

După două etape, SCM Zalău ocupă locul doi, cu maxim de puncte, lider fiind Minaur Baia Mare, tot cu maxim de puncte, dar cu un golaveraj mau bun. În etapa viitoare, programată în 13 septembrie, zălăuanii vor primi vizita echipei Crișul Sântandrei, partida fiind programată la ora 17, pe Municipalul zălăuan.

Rezultatele complete din etapa a II-a: Academia de Fotbal Viitorul Cluj – Vulturul Mintiu Gherlii 0  – 3, Olimpia 1921 Satu Mare – SCM Zalău 0 – 2, ACS Crișul Sântandrei – CSM Olimpia Satu Mare 0 – 2, ACS Diosig – Sănătatea Servicii Publice Cluj 0 – 1 și CSM Sighetu Marmației – Minaur Baia Mare 0 – 1.

One Thought to “Etapa și victoria pentru SCM Zalău”

1. […] minutul 7, iar în minutul 53, același Răzvan Matiș a majorat… Articolul Etapa și victoria pentru SCM Zalău apare prima dată în Magazin Sălăjean. Citeste mai […]