Fotbaliștii zălăuani au câștigat la Diosig

În etapa a IV-a Liga 3, Seria a 10-a la fotbal, pe stadionul comunal din Diosig s-a disputat sâmbătă partida dintre ACS Diosig și SCM Zalău.
Sălăjenii au învins cu scorul de 2-1, la pauză 1-1, golurile fiind marcate de Meșter în minutul 25 și Negrean în minutul 85, respectiv Covaciu în minutul 8.
În celelalte meciuri din serie s-au înregistrat următoarele rezultate: Viitorul Cluj – CSM Olimpia Satu Mare 0-5, Olimpia MCMXXI Satu Mare – Crişul Sântandrei 1-0, CSM Sighetu Marmaţiei – Sănătatea SP Cluj 2-1, Minaur Baia Mare – Vulturul Mintiu Gherlii 3-0. În clasamentul seriei conduce Minaur Baia Mare cu 12 puncte, urmată de CSM Sighetu Marmaţiei, CSM Olimpia Satu Mare și SCM Zalău, toate cu 9 puncte.
M. S.

One Thought to “Fotbaliștii zălăuani au câștigat la Diosig”

1. […] Sighetu Marmaţiei – Sănătatea SP Cluj 2-1, Minaur Baia Mare… Articolul Fotbaliștii zălăuani au câștigat la Diosig apare prima dată în Magazin Sălăjean. Citeste mai […]