SCM Zalău s-a calificat în turul trei al Cupei României

Cupă un prim sfert de oră de tatonare, SCM Zalău a deschis scorul prin Cosmin Meşter, în minutul 14, dar până la pauză, oaspeţii au restabilit egalitatea prin Mihai Vasile. Ambele echipe şi-au trecut câteva ocazii în cont şi în partea secundă, iar lovitura a dat-o SCM Zalău, care a marcat în minutul 75, prin Alexandru Negrean.

Zălăuanii vor susţine sâmbătă o nouă partida de verificare, în deplasare, cu Unirea Alba Iulia, iar miercurea viitoare vor evolua în turul 3 al Cupei României. Posibilele adversare ale Zalăului în turul trei sunt: FC Bihor, Minaur Baia Mare, Şoimii Lipova sau Sănătatea Cluj.

SCM Zalău: Bogdan Miron – Cătălin Stoica, Vlad Fărcăşan, Bogdan Porumb, Alexandru Cherecheş, Alex Mare, Alexandru Negrean, Kun Victor, Cosmin Meşter, Sergiu Pop şi Stefan Nikolic. Au mai evoluat: Alex Micle, Andrei Bobaru, Ionuţ Sălăjan, Artur Pătraş şi Raul Stanciu. Antrenor: Cristian Lupuţ. Preparator fizic: Sergiu Moga

2 Thoughts to “SCM Zalău s-a calificat în turul trei al Cupei României”

1. […] După ce a învins cu 1 – 0 Victoria Carei în primul tur al Cupei României, SCM Zalău a dispus miercuri după-amiaza şi de Gloria Bistriţa, calificându-se astfel în turul trei al competiţiei. Formaţia zălăuană s-a impus cu 2 – 1, după ce la pauză, scorul era egal, 1 – 1. Vom reveni. Citeste mai mult […]

2. […] După ce a învins cu 1 – 0 Victoria Carei în primul tur al Cupei României, SCM Zalău a dispus miercuri după-amiaza şi de Gloria Bistriţa, calificându-se astfel în turul trei al competiţiei. Formaţia zălăuană s-a impus cu 2 – 1, după ce la pauză, scorul era egal, 1 – 1. Vom reveni.  » Mai multe detalii […]