Au dezamagit in capitala

Voleibalistii de la CS Remat Zalau au avut o evolutie foarte modesta in partida sustinuta miercuri dupa-amiaza, in capitala, in fata echipei Steaua Bucuresti

Steaua Bucuresti – Remat Zalau 3 – 0 (20, 14, 25)

CS Remat Zalau: Lamb, Josifov, Pascan, Ciortea, Afloarei, Feher – ibero. Au mai evoluat: Maries si Pereu. Antrenori: Dragan Djordevic (principal), Aurel Vlaicu (secund).

Voleibalistii de la Remat Zalau au avut o evolutie mult sub asteptari in partida intermediara de miercuri, pierzand cu un categoric 3 – 0 duelul din capitala cu Steaua Bucuresti. Ciortea si compania au incercat sa tina pasul cu gazdele in primul set, dar au reusit doar pana la scorul de 18, dupa care ros-albastrii s-au desprins decisiv. Setul al doilea a fost dominat categoric de gazde, diferenta de la final fiind una de nerecunscut (25 – 14). Rematul si-a mai revenit putin in setul trei, in care au condus de la inceput pana spre final. Insa, la scorul de 23 – 23, Lamb a fost sanctionat cu un cartonas galben, iar gazdele au trecut in avantaj, dupa care s-au impus pe final cu 27 – 25. Lasand la o parte accidentarile cu care ne confruntam, evolutia baietilor a fost mai mult decat modesta. Din pacate, nu ne respectam individual, ca jucatori, a declarat total dezamagit secundul Aurel Vlaicu.

Rezultatele complete din etapa a IV-a: Tomis Constanta – CVM Brasov 3 – 0, Torpi Tg. Mures – Explorari Baia Mare 3 – 1, SCMU Craiova – Dinamo Bucuresti 3 – 2, U Cluj – VCM LPS Piatra Neamt 3 – 1, Dacia Buzau – Unirea Dej 0 – 3, Steaua Bucuresti – Remat Zalau 3 – 0.

Campioana vine la Zalau

sambata, ora 17, Sala Sporturilor din Zalau

CS Remat Zalau – Tomis Constanta

Etapa a V-a a Diviziei A1 la volei masculin a programat sambata si derby-ul dintre Remat Zalau si campioana Tomis Constanta, meci ce va incepe la ora 17 si se va desfasura in Sala Sporturilor din Zalau. Cele doua formatii s-au mai intalnit in acest an si in Cupa Romaniei, constantenii impunandu-se dupa numai trei seturi. Speram insa ca nu vor obtine acelasi lucru si dupa meciul de la Zalau.

1. Tomis Constanta 4 4 0 12 – 2 8p

2. Unirea Dej 4 3 1 11 – 3 7p

3. Dinamo Bucuresti 4 3 1 11 – 4 7p

4. VCM LPS Piatra Neamt 4 3 1 10 – 4 7p

5. U Cluj 4 3 1 11 – 6 7p

6. Remat Zalau 4 3 1 9 – 5 7p

7. Steaua Bucuresti 4 2 2 8 – 6 6p

8. Torpi Tg. Mures 4 1 3 5 – 10 5p