Poliţist zălăuan, pe podium la Campionatul de atletism şi cros al MAI

Etapa finală a Campionatului de atletism şi cros din cadrul Ministerului Afacerilor Interne s-a desfăşurat la săptămâna trecută, la Constanţa. Competiţia a fost rezervată tuturor categoriilor de personal din cadrul MAI atât la masculin, cât şi la feminin. Cei aproximativ 300 de concurenţii s-au întrecut în probele de săritură în lungime, aruncarea greutăţii şi cros.
Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Sălaj a fost reprezentat de trei poliţişti din cadrul Serviciului de Acţiuni Speciale: agent şef principal Vasile Rablău, agent special Luca Marian şi agent Nicolae Maxim .
Cel mai bun rezultat l-a obţinut agentul şef principal Vasile Rablău, care s-a clasat pe locul doi în proba de aruncare a greutăţi. Aruncarea poliţistului zălăuan a măsurat 11 metri. Marian Luca s-a clasat pe locul şapte la săritura în lungime (grupa de vârstă 35 – 45 de ani), poziţie ocupată şi de Nicolae Maxim în aceeaşi probă, dar la grupa de vârstă până la 35 de ani.
Marius Morar

One Thought to “Poliţist zălăuan, pe podium la Campionatul de atletism şi cros al MAI”